Dünya kupalarının en çok gol atan takımı ile ilgili olarak, bir çok takımın bugüne kadar mücadele vermiş olduğu organizasyonun golleri göz önünde tutulduğu zaman toplam 224 golle Almanya olmuştur.

Bir Avrupa takımı olarak 4 kez ki, bunların 2’si Federal Almanya olarak şampiyonluk yaşayan Almanya 2’sini ise, Almanya olarak yaşamıştır. Bu arada attığı gollerle de her zaman ön planda olmuş bulunmaktadır. Gerd Müller, Thomas Müller ve Miroslav Klose ile gol krallığı da yaşayan ülke, Dünya Kupası tarihinin de en büyük golcü takımı olmayı başarmış bulunmaktadır.

Dünya Kupalarının En Çok Gol Atan Takımı Başka Neler Yaptı?

2018 Dünya Kupası yoğunluğunun hissedildiği günümüzde artık bu konuda en çok gol atan takım da çok konuşulmaya başlamış durumda. Bir Avrupa takımı olarak bugüne kadar 4 kez şampiyon olan aynı zamanda da 3 kez finalde kaybeden ayrıca, şunu da söylemek gerekir. Son şampiyon olarak Rusya’nın ev sahipliğini yapacak olan finallere katılacak olan Almanya ki, yine şampiyonluğun en büyük adaylarından olarak şampiyonluğu kovalayacak.

Daha önceki dönemlerde de her zaman golcüleriyle ön plana çıkan Almanya’nın unutulmaz golcüleri arasında, Jurgen Klinssman, Lothar Maethauss ve Michael Ballack gibi isimler de bulunuyor. Gerçek anlamda panzerler olarak çıktıkları sahada rakiplerine sahayı her zaman dar etmeyi başaran ülke takımı Dünya kupalarının en çok gol atan takımı ünvanını da üzerinde bulunduruyor.

Dünya Kupalarının En Çok Gol Atan Takımı Bu Sefer Ne Yapacak?

2018 Dünya Kupası için de çok büyük başarılar beklenilen Almanya için en çok gol atmasının yanı sıra, bu turnuvayı da kazanması hem iki kez üst üste şampiyonluk olmasının yanı sıra, aynı zamanda da en golcü takım olmasının yanına bir de 5. şampiyonluk ile Brezilya’yı da yakalaması anlamını taşıyor. Bu yüzden de Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda çok iddialı bir kadro ile geliyorlar. Kalecisine çok güvenen takımın belki de Oliver Khan sonrasında en güvendiği ve takımın da en çok desteklediği isimlerden biri olarak bilinen Neuer’in kalede olması çok önemli. Ayrıca, gol krallığı için önemli isimlerin başında Mesut Özil, Thomas Müller, Mario Götze, Marco Reus gibi isimler geliyor. Takım tamamen bir yıldızlar kadrosu olarak çıkacak maçlara.

Dünya kupalarının en çok gol atan takımı olmasının da önemli etkilerinden biri olarak, kuşku yok ki, Panzerler lakabıyla da her zaman korkulan bir ülke takımı olmayı başarıyorlar. Özellikle disiplinleri ile ön planda olan takım, her zaman için Alman ekolü olarak turnuvada ses getiren işlere imza atıyorlar. Bu arada bir maçta Miroslav Klose Suudi Arabistan karşısında attığı 5 gollerle de ülkenin tarihine ismini yazmayı başarmış bulunmaktadır. Önümüzdeki dönemde başlayacak olan Dünya Kupası da merakla bekleniyor.