Milyonlarca kişi tarafından takip edilecek olan Dünya Kupası organizasyonu her dört yılda bir, toplamda 32 takımın katılımıyla gerçekleştiriliyor. Gösterilen performanslar ile birlikte takımlar turnuvaya katılmaya hak kazanırken, daha sonra ise grup aşamasında birbirleriyle karşılaşıyorlar. Asya, Avrupa, Amerika kıtaları, Avustralya ve Afrika temsilcilerinin en başarılı olanını bulmak isteniyor. Gösterilen performanslar her turnuvada üst düzey oluyor.
Ülkelerin başarılı olmasının temel sebebi ise, temsil etme süreçlerinde doğrudan kendi milletlerinden olan en başarılı oyuncuları çağırıyor olmalarıdır. Çok büyük bir kitleye şifresiz bir şekilde ve ücretsiz olarak yapılan yayınlar, uzun yıllardır bu turnuvanın önemini artırmıştır. Genç yaşlı fark etmeksizin takip edilecek olan 2018 Rusya Dünya Kupası grupları ile turnuvanın en iyileri belirlenmeye çalışılıyor. Oldukça düşük ihtimallerin gerçekleşebiliyor olması, son dakika pozisyonları ve penaltılara kalan müsabakalar da maçların heyecanını artırıyor.

2018 Dünya Kupası Grupları

Toplamda 32 takımın bulunduğu Dünya Kupası için 8 farklı grup oluşturuldu ve takımların bu gruplardan çıkması için birinci veya ikinci sırada yer alması gerekiyor. Toplamda 16 takımın çıkacağı grup aşamalarında özellikle grupların çok zorlu olması, çeyrek finalin bir anda değişmesine yol açacaktır.
16 Takımın ortaya çıkmasıyla birlikte tekrar birer maç yapılacak ve toplamda 8 takımın belirlenmesi sağlanacak. Grupların birincileri, farklı bir grubun ikincisiyle karşılaşacak. Bu sayede tekrar bir eleme yapılmış ve çeyrek finale gidecek takımlar belirlenmiş olacak. Aşağıda, 2018 Rusya Dünya Kupası grupları ve takımları yer alıyor;

A Grubu: Mısır – Rusya – Suudi Arabistan – Uruguay
B Grubu: İran – Fas – Portekiz – İspanya
C Grubu: Peru – Fransa – Danimarka – Avustralya
D Grubu: Nijerya – Arjantin – İzlanda – Hırvatistan
E Grubu: Brezilya – Kosta Rika – Sırbistan – İsviçre
F Grubu: İsveç – Meksika – Güney Kore – Almanya
G Grubu: Tunus – Panama – İngiltere – Belçika
H Grubu: Senegal – Polonya – Kolombiya – Japonya

Dünya Kupası toplamda 32 takıma ev sahipliği yapacak ve bir aya yakın sürecek olan organizasyonla Dünyada son turnuvanın en başarılı milli takımı belirlenecek. Bu süreçte özellikle favori olarak gösterilen birkaç takım bulunuyor. Hem en iyi oyuncu klasmanlarında aday olmaları hem de yılın en çok gol atan, asist yapan ve diğer istatistikleri de alt üst eden oyuncuları bu alanda kendini göstermeyi başarıyor.
Her gruptaki dört takımın birbiriyle yapacağı maçların ardından, ortaya çıkacak tabloya göre bir üst tura geçmeye hak kazanan ekipler de kendi başarılarını büyük bir kitleye duyurma imkanına sahip olacak. Turnuvanın en çok gol atacağı düşünülen oyuncularının da bu favori takımlarda bulunması, çeyrek final ve üzerindeki takımların öngörülmesini kolaylaştırıyor.

2018 Dünya Kupası Grupları Nasıl Belirlenir? Gruplardan Hangi Takımlar Çıkar?

Gruplardan çıkma ihtimalleri bulunan takımlar düşünüldüğünde özellikle her grupta mutlaka bir tane favorinin bulunduğunu söylemek mümkün. Favorilerin çıkma ihtimalleri çok yüksek görülüyor. İkinci takımın kim olacağıyla ilgili çok fazla görüş bulunsa da, özellikle son dönemde her milli takımın birbirini yenebilecek güçte olması da öngörülerin boşa çıkmasına yol açabiliyor. Gruplar analiz edildiğinde özellikle her grupta şu iki ülkenin takımının çıkma ihtimalinin yüksek göründüğünü söylemek mümkün olacaktır;

• A grubunda Rusya ve Uruguay
• B grubunda Portekiz ve İspanya
• C grubunda Fransa ve Danimarka
• D grubunda Arjantin ve Hırvatistan
• E grubunda Brezilya ve Sırbistan
• F grubunda Almanya ve Meksika
• G grubunda İngiltere ve Belçika
• H grubunda Japonya ve Senegal

2018 Dünya Kupası grupları incelendiğinde adaletli ve genel olarak güçlerin birbirine yakın olacağı şekilde dağılımın oluştuğunu söylemek mümkün. Gösterilen performanslara bağlı olarak, birkaç dakikalık girişimlerle birlikte oyuncuların bir anda kariyerlerini ve kupa tarihini değiştirecek hamleler yapma ihtimalleri bulunuyor. Bu tarz durumlarla sık sık karşılaşılabildiği için, tahmin edilmesi zor bazı grupların da olduğunu söylemek mümkün.

2018dunyakupasi.net, içerisinde ulaşılabilen hiçbir video bizim sunucumuzda bulunmamakla birlikte, tarafımızdan oluşturulmamış yada tarafımızdan yüklenilmemiştir. 2018dunyakupasi.net sadece bir arama motoru gibi hizmet verip, YouTube, DailyMotion ve diğer video sayfaları üzerindeki videolara ziyaretçilerin erişimini sağlamaktadır. 2018dunyakupasi.net bu dış sayfaların içeriklerinden sorumlu değildir. Herhangi bir kural ihlali tespit edildiği taktirde bu içeriği barındıran tarafa konunun bildirilmesi ve içeriğin kaldırılması arzu edilebilir. Böylece içeriğin 2018dunyakupasi.net ve diğer arama motorları üzerinden kaldırılmış olması da sağlanmış olur.

All the video content found on the 2018dunyakupasi.net is not hosted on our servers nor is created or uploaded by us. 2018dunyakupasi.net simply acts as a search engine that finds videos from websites like YouTube, DailyMotion and other video portals. 2018dunyakupasi.net is not responsible for external website's content. If you find that some of the content violates your rights you may request for that content to be brought down at the host that is responsible for the content. That will ensure that the content is removed from 2018dunyakupasi.net and other search engines that may have indexed the content.