Dünya kupalarının en ateşli taraftarları her zaman için özel bayanlar olarak dikkat çekiyor. Aslında futbol tutkusunun ön plana çıkan en önemli öğesi olarak görünen şey de taraftardır. Bu yüzden de sizler de futbolu güzelleştiren bu taraftarlar hakkında bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Dünya Kupasında Bayanlar Dikkat Çekiyor

Her Dünya Kupası konuşulduğu zaman özellikle bayanların harika dansları ve futbol sahalarında yapmış oldukları inanılmaz görüntüler dikkat çekmektedir. Bu yüzden de ateşli taraftar denildiği zaman da öncelikli olarak akla gelen de bu hoş bayanlar oluyor.

Ancak kuşku yok ki, öncelikli olarak nasıl Dünya Kupası denildiğinde ön plana çıkan 5 sefer şampiyon olan Brezilya geldiği gibi, ateşli taraftarlarıyla da dikkat çekmektedir. Bu yüzden de özellikle Brezilya’ya özgü dansları Samba ile ön plana çıkan bu taraftar grupları maçlarda da takımlarını çok iyi şekilde desteklemeye devam ediyorlar.

2018 Dünya KupasıRusya’da olacağı ve Rus bayanların da güzellikleri bilindiği için muhtemelen yine bayanlar ön plana çıkacaktır.

Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları1

Dünya Kupasında Meksika Dalgası

Bir takım saha içerisinde her ne kadar mücadele etse de aslında başarının sırrı her zaman taraftardan gelmektedir. Bu yüzden de herkes bu konuda takımlarını desteklemektedir. Bu konuda önemli noktalardan biri de Dünya Kupası tarihine damga vuran işlerden birine imza atan Meksika ülkesi takım tribünleri olmuş bulunmaktadır. 1970 yılında bulmuş oldukları Meksika dalgasıyla resmen futbol tarihine taraftarıyla damga vurmayı başarmış bir ülke olarak biliniyor.

Ayrıca, futbol taraftarlarının Dünya kupalarının en ateşli taraftarları olarak görülmesi için sahadaki takıma etkileri de yadsınamaz bir gerçektir. Bu konuda da Türkiye taraftarı örnek gösterilmektedir. Ayrıca, İtalyanlar ile İngilizler de bu konuda ön planda olan taraftar gruplarından olarak dikkat çekmekteler. Her nerede olursa olsun ülke takımlarını yalnız bırakmadan gerekli şekilde takip etmek için gidiyorlar ve takımlarının da her zaman arkasında olmaya devam ediyorlar.

Dünya Kupalarının En Ateşli Ve En Şanssız Taraftarları

2018 Dünya Kupası kimin turnuvası olarak bitecek bilinmez ama bu konuda bir çok takımın da taraftarının gücü kadar şanssızlığı da göze batmaktadır. İki kez Dünya Kupası katılımcısı olan ülkemizin her yerde olduğu gibi Rusya’da da bir çok insanı bulunmaktadır. Bu yüzden de çok ciddi bir taraftar grubunun önünde oynayacağız. Ancak, bu ateşli grubumuza karşın şanssız bir şekilde en iyi başarımız 3. olduğumuzdur. Aynı şekilde her Dünya Kupası öncesinde ve sırasında takıma inanılmaz destek olan Hollanda’nın taraftarı ise, her ne kadar takımına destek olsa da şu ana kadar finallerde çok elendi ancak hiç şampiyonluk göremedi. Bu arada Dünya kupalarının en ateşli taraftarları arasına son yıllarda İspanyollar da girmeye başlamış bulunmaktadır. Ancak, bir İngilizler kadar değiller henüz.