Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu sıralamasını yaparken FIFA’nın da çok zorlandığını biliyoruz. Şu anda son dönem futbolcularından henüz listeye yaklaşsa da Ronaldo ve Messi giremedi bu listeye.

Şimdi sizlere gereken liste hakkında tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız. Öyle ki bu konuda bilgi verilirken, 10. sıradan listeye başlıyoruz.

Fransa Milli Takımı’nın inanılmaz bir yıldızı olarak tarihine kazınmayı başaran ve bir dönem FIFA Başkanlığı görevini de yapan Michel Platini, şu anda Dünya Kupası 2018 öncesinde, listede 10. sırada bulunuyor. Bu arada Platini’nin dönemindeki inanılmaz hareketleri, çalım kabiliyeti çok konuşulmaktaydı.

Listede Brezilya’lılar Da Var

9. sırada, bu konuda Brezilya futbolunun harika bir yıldızı bulunuyor. Özellikle televizyonlarda siyah beyaz izlenen karelere adını yazdırmayı başaran Brezilya’lı yıldız Garrincha listede 9. sırada bulunuyor. 8. sırada ise, Alman panzeri Gerd Müller var. Döneminde gol krallığı da yaşayan Gerd Müller özellikle futbol oynadığı süre boyunca bütün dünyanın beğenisini kazanmış çok büyük bir yıldız olarak bilinmektedir.

7. sırada bir Alman panzeri daha var. 10. numaralı Almanya formasını yıllarca terleten golleri kadar asistleri ve çalımları da ön plana çıkan Lothar Matthaus yer alıyor. Gerçekten de inanılmaz mücadeleleriyle Almanya tarihine adını yazdırmayı başardı. İzlemenin çok ayrı bir keyif olduğu futbolculardan biri olarak biliniyor. Dünya Kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu arasında, 6. sırada ise, Hollanda futbolunun dev futbolcusu var. Hollanda futbolcusu Johan Cruyff bilindiği gibi, Barcelona’yı da Barcelona etmiş bir dev futbolcu olarak tanınıyor. Genç yaşından itibaren futboluyla ön plana çıkmayı başardı. Gerçekten de herkesi büyüleyen çok akılcı bir futbol oynuyordu.

Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 5 Futbolcu

Dünya Kupası 2018 öncesinde, listenin 5. sırasına geldik. Son yılların en önemli yıldızlarından biri olarak bilinen Cezayir asıllı Fransız futbolcu Zinedine Zidane da sıra. Fransa’nın hem Avrupa hem de Dünya Kupası’nda üst üste şampiyonluk yaşadığı turnuvalarda 10. numaralı formayı terletti. Dünya futboluna adını yazdırdı. 4. sırada ise, golleriyle çok farklı bir yıldız bulunuyor. Brezilya’lı golcü, Luis Nazario De Lima Ronaldo unutulmuyor.

3. sırada ise, sadece Dünya Kupası değil, Dünya’ya futboluyla damga vuran Alman panzeri Franz Beckenbauer bulunuyor. Gerçekten de çok harika bir futbolcuydu. Listenin 2. sırasında bu defa, listedeki tek Arjantin’li var. Tanrı’nın eli lakabıyla ön plana çıkan, sahada fırtına gibi esen Maradona var. Bu listenin 2. sırasında olurken, 1. sıradakine de en yakın isim.

Dünya Kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu arasında 1. olan isim ise, Brezilya’ya şampiyonluklar yaşatan en genç futbolcularından biri olarak üstelik de hat-trick yaparak ön plana çıkan yıldız oyuncu Pele kuşku yok ki, bu listenin başında yer alıyor.