2018 Dünya Kupası maç biletleri satışa çıkıyor! 2018 yılı yazında heyecan ile beklenen Dünya Kupası maçlarını izlemek isteyenler için FIFA kupa maç bilet fiyatlarını açıkladı. FIFA’dan gelen açıklamalar doğrultusunda önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Dünya Kupası maçlarını Rusya’da izlemek isteyen futbol severeler için 14 Eylül’de bilet satışları başvuruları başladı.

Dünya Kupası’na aylar kala FIFa’dan beklenen açıklama geldi ve bilet satışları için adım atıldı. İki dönem içinde satılacak olan maç biletlerinin yanı sıra  “son dönem” biletleri adı altında bir posta biletin de Dünya Kupası maçlarının sürdüğü sıra satılacağı belirtildi.

Birçok futbol sever Dünya Kupası 2018 maçlarını heyecan ile bekliyor ve yerinde izlemeye can atıyor. Bu nedenden dolayı da biletlere yoğun bir ilgi gösterilirken, kura ile bilet satışı yapılacağı biliniyor. Bilet almak isteyen taraftar da işini şansa bırakmamak için ilk dönem içinde yer almak için baş vurularını FIFA sayfasına yapıyor.

Dünya Kupası Bilet Fiyatları?

2018 Rusya Dünya Kupası daha şimdiden bir çok taraftarı etkisi altına almayı başardı. Rusya’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası’nda biletler 14 Eylül tarihi itibari ile halka sunuldu. 12 Ekim’e kadar da ilk dönemim devam edeceği biliniyor.

Ev sahipliği yapan Rusya ile birlikte Dünya Kupası’nda yer almaya hak kazanmış bazı ülkeler ise şu şekilde sıralanıyor; Brezilya, Meksika, Belçika, Japonya, İran, Suudi Arabistan ve Güney Kore. Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan ve Rusya’da bulunmayı garantileyen bu ülkelerin de olacağı şampiyonada 2018 Dünya Kupası maç biletleri satışa çıkıyor.

Şampiyona maç bilet fiyatları da değişkenlik gösteren bir skala da taraftarlara sunuluyor. Türk parasına çevrildiğinde biletlerin en az 360 liradan alıcısında ulaşacağı öğrenildi. En yüksek bilet fiyatları ise 3 bin 790 liraya denk geliyor. Ancak Rusya’da ikamet eden ya da Rus vatandaşı olan futbol seveler ise ev sahibi kontenjanından yararlanabileceği için onlara farklı bir fiyat tarifesi uygulanıyor. Rus taraftarlar ise Dünya Kupası 2018 maç biletlerini en az Türk parası ile 77 liradan başlayan ve yine yükselen fiyatlar ile alabiliyor.

Dünya Kupası Bilet Dönem Tarihleri

Maç biletleri için iki ayrı dönem bulunuyor. FIFA’dan gelen açıklamalar doğrultusunda ise ilk dönem bilet baş vuru tarihleri 14 Eylül ile 12 Ekim arası. Rusya’ya gitmek isteyen futbolseverler FIFA’nın internet sitesine girerek hala bilet baş vurusunda bulunabilir. Baş vuru tarihlerinin dolmasının ardından ise 16 Kasım’da kura ile bilet almaya hak kazananlar açıklanacak. İlk bilet satış tarihleri ise 16-28 Kasım arasında olacak.

2018 Dünya Kupası maç biletleri satışa çıkıyor. Bilet satışında ikinci dönem 5 Aralık’ta başlayacak. 18 Nisan ile 15 Temmuz arasında da “son dakika” bilet satışları yapılacak.