Dünya Kupası müsabakaları için özel olarak belirlenmiş pek çok farklı durum söz konusudur. Son dönemde Portekiz, Mısır, Hırvatistan, Almanya gibi ülkelerin uluslar arası alandaki başarıları dikkat çekiyor. Dünya Kupası için Almanya ve Brezilya takımlarının bir üst turlarda karşılaşması halinde, erken final olması bekleniyor. Özellikle Avrupa’nın yaş ortalaması yüksek takımlarının turnuvayı şampiyon olana dek zorlayacağı vurgulanıyor. Dünya Kupası Brezilya Maç Özeti İzle seçeneği ile tüm maçları izleyebilirsiniz.

2018 Rusya Dünya Kupası Brezilya

Rusya’da oynanacak olan Dünya Kupası müsabakalarında en dikkat çekici olacak maçlara Brezilya’nın yol açacağı düşünülüyor. Özellikle Neymar gibi isimleri kadrosunda bulunduran takımın bir anda hızlı bir şekilde ivme kazanması da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Fransa ve İngiltere gibi güçlü rakipleri elemeyi başardığı taktirde, şampiyonun Brezilya olacağı düşünülüyor.

Brezilya 2018 Dünya Kupası bünyesinde E gurubuna düştü. Bu grupta diğer takımlar ise İsviçre, Kosta Rika, Sırbistan olarak açıklandı. Doğal olarak grubun çıkmayı garantileyeceği düşünülen takımlarının başında Brezilya geliyor. Kazanılacak olan maçların çok gollü olacağı da izleyenlerin düşünceleri arasında yer alıyor.

Brezilya Kaç Kere Dünya Kupası Kazandı?

Brezilya tarafından gösterilen performans sayesinde bugünlere kadar özellikle Güney Amerika futbolu inanılmaz bir şekilde ilerlemiştir. Dünya Kupası başta olmak üzere pek çok turnuvada adını duyurmayı başarmış oyuncuların Brezilya’dan çıktığı görülüyor.

Doğal olarak bu bölgedeki tüm futbolcuların yetenekli oldukları düşünülerek, istedikleri zaman pek çok takıma gitmelerini kolay hale getiriyor. Dünya Kupası maç özetleri arasında en dikkat çekici olanların başında, 1950 yılındaki Brezilya – Uruguay şampiyonluğun kaçmasına yol açan maç geliyor. Bu turnuvada sürekli olarak başarılı sonuçlar alacak baskın futbolu oynayan takım, ilk kez Dünya şampiyonu olmayı başarmıştır.

Dünya Kupası sahnesinde kendini ilk olarak 1958 yılında göstermeyi başaran Brezilya, o yıldan itibaren kazandıkları şampiyonluklar ile her zaman için dikkat çekmeyi başarmıştır. İsveç’te ilk şampiyonluğunu tadan ülke, toplamda 5 şampiyonluk sahibi olmayı başarıyor. 4 yıl sonra yani bir sonraki turnuvada da 1962 yılının Şili merkezli organizasyonunda da Brezilya şampiyon olmayı başarmıştır.

Sonraki ikinci turnuvada ise yine adını şampiyon olarak yazdırmayı başaran ülke Brezilya oluyor. 1970 yılındaki şampiyonluğun ardından, yıl 1994 olana dek yeni bir başarı gelmiyor. Özellikle gösterilen performans 2002 yılında çok dikkat çekici bir boyuta ulaşıyor. Bu turnuvada Türkiye’nin üçüncü olmasına yol açan takım, şampiyonluğu göğüslüyor. Brezilya’nın şampiyonluğa olan hasreti ise günümüzde 16 yıl oldu.