Futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri arasında çok enteresan stiller bulunmaktadır. Sizlerin de yıllardır unutmadığı gibi, sizlere gerekli bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız. Almanya’nın yıldızlarından 1970-1983 arasında forma giyen Paul Breitner, saç sakal kombinasyonuyla aslında döneminde bir rock yıldızını anımsatıyordu. 

Kolombiya’lı futbolcu Carlos Valledrama, El Pibe lakaplı futbolcu, sahada duruşundan öte saçlarıyla her döneme damgasını vurmayı başardı. Tabi şunu da bilmek gerekir ki, aynı zamanda da döneminde giymiş olduğu büyük sarı formalar da çok büyük fayda sağlıyordu görüntüsü açısından. Yıllar geçmesine rağmen, İtalya’da iki kardeşten biri olarak bilinen ve unutulmayan saç stiliyle Roberto Baggio her zaman hatırlanmaktaydı. Kutsal at kuyruğu olarak hatırlanan futbolcu, Dünya Kupası 2018 öncesinde bile hala bugün gibi hatırlanıyor.

Yunan asıllı 1988 ve 2003 yıllarında forma giyen özellikle de 1994 ABD Dünya Kupası’na damga vuran isim Alexi Lalas aslında öncelikli olarak tüm Dünya’ya keçi sakalını tanıttı. Bu arada bıraktığı sakalın da yaklaşık 20 santimetre civarında olduğunu söyleyebiliriz.

2018 Dünya Kupası alexi lalas

Futbol Dünyasında Unutulmaz Saç Stilleri Türkiye’ye De Geldi

Futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri arasında Türkiye’de de bir çok isim ön plana çıkıyor. Aslında ilk akla gelen kuşku yok ki, Galatasaray forması giyen Abel Xavier oluyor. Gerçekten de çok dikkat çeken özel saç ve sakal kesiminin yanı sıra, aynı zamanda da renkleri ön plana çıkıyordu. Arjantin’li yıldız futbolcu Osvaldo Nartallo’da Beşiktaş’ta forma giydiği dönemde muhtemelen bir çok rock yıldızının ön planda gördüğü isimlerden biri oldu. Bu arada unutulmayacak efsanelerden biri de kuşku yok ki, Coulibaly oldu. Bu konudaki duruşuyla ön plana çıkmayı başardı. Ayrıca Marcelinho ve Yattara’yı da unutmamak gerekir.

Nijerya’lı futbolcu Taribo West, 1998 Dünya Kupası’nda ön plana çıkan farklı saç stiliyle anılıyor. Şimdi bu saç stilini yazıyla anlatmaya çalışsak da imkanı yok bunu da bilmenizde yarar var.

2018 Dünya Kupası Ronaldo

Dünya Kupası‘na katıldığımız 2002 Dünya Kupası’nda iki isim çok ön plana çıktı. Biri Ümit Davala idi. Özel bir saç kesimi yaparak adından söz ettiren Ümit Davala gibi, Brezilya’lı yıldız Ronaldo da, Dünya Kupası 2018 öncesi hala saç kesimiyle ön planda kalmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra, Ruud Gullit saç stiliyle unutulmazken, Samuray saçlarıyla tanınan Türkiye futbolunun ekol isimlerinden İlhan Mansız da bu listeye giriyor. hatta Hollanda’nın yıldızlarından Rijjkard da futbol oynadığı dönemlerde çok enteresan saçlarla karşımıza çıkıyordu. İsveç futbolunun çok önemli isimlerinden olan Ljunberg ise, farklı saç renkleriyle tamamen bir sahne sanatçısını andırıyordu.

Bu listeye son olarak girecek isimlerden biri de Djibril Cisse, Cisse, saçlarının arkasını kazıttı ve önde kalan çok az saçını uzatarak ördürdü. Gerçek anlamda uğraşarak farklı bir saç stili çıkaran Cisse de, futbol dünyasında unutulmaz saç stilleri arasında yer alıyor.