2018 Dünya Kupası’na sayılı günler kala hayatını kaybeden efsanevi Türk hakem Doğan Babacan için FIFA başkanı Gianni Infantino bir taziye mektubu gönderdi. Türk hakemliğinin kilometre taşı olan Doğan Babacan FIFA Dünya Kupalarına giden ilk Türk hakem olurken, FIFA Dünya Kupaları tarihinde ilk kırmızı kart gösteren hakem olarak da tarihe geçmişti.

FIFA Başkanından Doğan Babacan İçin Taziye Mektubu

Gianni Infantino, Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği taziye mektubunda, “Doğan Babacan’ın anısına, Türkiye Futbol Federasyonu sayın başkanı, eski FIFA hakemi olan Doğan Babacan’ın ölümü ile ilgili en derin üzüntülerimi ve başsağlığı dileklerimi lütfen kabul edin. Doğan Babacan hem Türk hakemliği hem de dünya hakemliği için önemli bir isimdi. FIFA Dünya Kupalarında görev alan ilk Türk hakemiydi. 1974 Batı Almanya Dünya Kupası’nda görev alan Doğan Babacan, o turnuvada ilk defa kırmızı kart gösteren hakem unvanını almıştı. UEFA içinde oldukça önemli bir isim olan Doğan Babacan, 1975 yılında UEFA Süper Kupa Finali olan Bayern Münih – Dinamo Kiev maçını da başarıyla yönetmişti. Futbol dünyası ve FIFA olarak TFF’ye, ailesine ve sevdiklerine en derin üzüntülerimizi, başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyoruz. Saygılarımla, Gianni Infantino.” İfadelerini kullandı.

2018 Dünya Kupası Maç Özetleri

2018 Dünya Kupası yaklaşırken futbol severlerin aklında 2018 Dünya Kupası maç özetleri ve 2018 Dünya Kupası canlı maç yayınlarının Türkiye’de hangi kanal aracılığı ile yapılacağı bulunmaktadır. 2018 Dünya Kupası maç özetleri ve 2018 Dünya Kupası canlı maç yayınları Türkiye’de TRT tarafından yapılacaktır ancak 2018 Rusya Dünya Kupası’nda oynanacak 64 maçın tamamını yayınlayamayacak olan TRT yerine futbol severler uluslararası kanalları ve canlı bahis sitelerini tercih edebilirler.

14 Haziran Perşembe günü Rusya’nın ev sahipliğinde Rusya – Suudi Arabistan maçı ile başlayacak olan 2018 Dünya Kupası’nda toplamda 64 maç oynanacak. 2018 Dünya Kupası finali ise 15 Temmuz 2018 günü gerçekleştirilecek. 2018 Dünya Kupası şampiyonluk favorileri olarak Almanya ve Fransa bir adım öne çıkarken, plase favori ülkeler ise İspanya, Arjantin ve Brezilya olarak karşımıza çıkmaktadır.