2018 Dünya Kupası Nerede Ne Zaman Başlıyor konusunda bu yazımızda sizlere her türlü bilgiyi aktarmaya çalışacağız. Rusya’da yapılacak olan çok büyük bir organizasyon olan Dünya Kupası 4 yılda bir yapılmaktadır. Ayrıca, şunu da söylemek gerekir ki, herkes tarafından çok büyük bir ilgi çekmektedir.

Bildiğiniz üzere Dünya Kupası dört yılda bir gerçekleştirilmektedir. Bu konuda özellikle her zaman için Arjantin ve Brezilya dikkat çekerken, son yıllarda sürpriz ülke takımları inanılmaz işler yapmaya devam etmektedir. Bu yüzden de daha büyük işler yapılmaktadır.

2018 Dünya Kupası Nerede Oynanacak?

Dünya Kupası 2018 ile ilgili olarak öncelikli bilmeniz gereken, bu organizasyonun ev sahipliğini Rusya’nın yapacak olduğudur. Dünya Kupası için ev sahipliği yapmak çok önemli bir durum olmasının yanı sıra, aynı zamanda da, ülkenin direkt olarak katılabildiği anlamını taşımaktadır. Bu sebeplerle Rusya’da Dünya Kupası’na direkt olarak katılma hakkına sahiptir. Bu durum gereğince, şunu da belirtmek gerekir ki, 52 Avrupa takımı özel statüde 6 grupta mücadele ederken, bu takımlardan 13’ü Dünya Kupası’na katılma hakkını elde edecektir.

Bunun haricinde, Asya’dan 4 ve ya 5 takım katılım sağlarken, Güney Amerika’dan 4 ve ya 5 takım katılım göstermektedir. Afrika takımlarından yine 5 takım katılırken, Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler olarak bilinen bölgeden 3 ve ya 4 takım ile Okyanusya’dan ise, sadece 1 takım katılım gösterebilecektir. 2018 Dünya Kupası Nerde Ne Zaman Başlıyor konusunda sizlere tarihler ile ilgili de bilgiler aktarmaya çalışacağız.

2018 Dünya Kupası Hangi Tarihlerde Oynanacak?

Rusya’da gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası 2018 eleme turları bitmesinin ardından organizasyon ile ilgili olarak kuralar çekilecek ve organizasyonun ilk başlangıcı yapılacaktır. Bu arada tarihleri hakkında da sizlere bilgileri verelim. 14 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan dev organizasyon için artık yavaş yavaş herkesin heyecanı artmış durumda ve herkes tarihleri bekliyor.

Son takımların da bütün kıtalarda belirlenmesinin ardından başlayacak olan organizasyonda amaç 32 takım arasında en iyisi olmak olacaktır. Burada statü farklılaşıyor. Bu konuda 4’erli 8 grup oluşuyor ve Rusya’da tek maç olarak maç programı belirleniyor. Maçların oynanmasının ardından, takımların amacı ilk 2’ye girerek elemelere kalabilmek olacaktır. 16 takım ile bir eleme turunun ardından Çeyrek Final, Yarı Final, 3’lük Maçı ve Final Maçı ile organizasyon tamamlanacak. 15 Temmuz 2018 tarihinde kupa sahibine ulaşacaktır. Özellikle organizasyonun dört yılda bir yapılması dolayısıyla herkes bu organizasyonda kendini göstermek istemektedir. Ayrıca ülkesine bu dünyanın en prestijli kupasını kazandırmak istemektedir. Futbıolseverler 2018 Dünya Kupası Nerede Ne Zaman Başlıyor konusunu takipte olduğu için bizler de size bu konuda tüm bilgileri aktarmaya çalıştık.