2018 Dünya Kupası yaklaşırken, Meksika milli takımı 2018 Dünya Kupası öncesi unutulmayacak bir skandala imza attı. 2018 Dünya Kupası hazırlıklarını ülkesinde sürdüren Meksika, İskoçya ile yaptığı hazırlık maçından sonra 30 hayat kadını ile parti yapmış. Bunun medyaya yansımasıyla Meksika milli takımı, Meksika basınında ulusal basının eleştirilerine maruz kalırken, bu skandal bütün dünyada haber oldu.

Meksika Milli Takımı 30 Hayat Kadınıyla Skandala İmza Attı

Meksika ulusal basınında yer alan haberlere göre, geçtiğimiz hafta oynanan Meksika – İskoçya maçından sonra –ki maçta eski Galatasaraylı Giovani dos Sanros’un attığı gol ile 1-0 Meksika yenmişti- Meksika milli takımından 8 futbolcu, 30 hayat kadınıyla Meksika’nın başkenti Mexico City’de parti vermiş. Bu skandalın ardından 8 Meksikalı futbolcu yoğun eleştirilere maruz kalırken, 2018 Dünya Kupası Meksika milli takımındaki yerlerini skandaldan sonra kaybetmediklerini de belirtmek gereklidir. Meksika basınından TV Notas’ın haberine göre skandala karışan futbolcuların isimleri ise; Giovani dos Santos ile kardeşi Jonathon dos Santos, Guillermo Ochoa, Marco Fabian, Carlos Salcedo, Jesus Gallardo, Raul Jimenes ve Hector Herrera partide skandala karıştı.

Meksika 2018 Dünya Kupası F Grubunda!

Meksika iyi bir futbol ülkesi olmasına rağmen 2018 Dünya Kupası’nın en zor gruplarından biri olan F grubuna düştü. 2018 Dünya Kupası F grubunda Meksika, Güney Kore, İsveç ve son dünya şampiyonu apoletli Almanya yer alıyor. Almanya F grubunun açık ara favorisi konumunda görünürken, F grubu ikinciliği için kalan üç adayın neredeyse eşit şansa sahip olduğu belirtiliyor. Zira Meksika ve İsveç, Güney Kore’nin önünde görünseler de, Güney Kore yükselen futbol kültürü ve enerji dolu takım oyunu ile her takıma sürpriz yapabilecek güçteler. Hatırlanacağı üzere Güney Kore 2002 Dünya Kupası’nda 4. Olarak uluslararası rüştünü de ispatlamıştı.

Meksika milli takımında ise performansı merak edilen PSV’li 22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Hirving Lozano yer almaktadır. Ayrıca kadrosunda Hector Herrera, Chicharito, Jesus Corana, Raul Jimenez gibi yıldızları barındıran Meksika’da, eski Galatasaraylı futbolcu Giovani dos Santos’da yer almaktadır.