14 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olan 21. Dünya Kupası organizasyonuna katılamayan önemli ülke futbol takımları da var. Kıtalarında oynadıkları eleme müsabakalarında başarılı olamayarak büyük sürprize yol açan ülkeler Rusya’da düzenlenecek olan dünya kupasında olamayacaklar. 2018 Rusya Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler maçları evlerinde seyredecek.

Dünya Kupasına Katılamayan Ülkeler; 2018 Rusya Dünya Kupasına katılamayacak ülkelerin başında Şili Hollanda Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya geliyor. Özellikle de daha önce dünya kupası şampiyonu olan İtalya’nın katılamıyor olması ülke çapında değil dünya genelinde büyük yankı uyandırdı.

Bu takımlara ek olarak Fildişi Sahilleri Türkiye Gana Kamerun Bosna Hersek Cezayir Çek Cumhuriyeti Norveç Yunanistan Romanya Paraguay Ukrayna ve İrlanda da dünya kupasında olamayacaklar.

Rusya’da Olamayacak Ülkeler Gelecek Senelere Hazırlık Yapmaya Başladı

2018 yılında düzenlenecek dünya kupası Rusya ülkesinde olacak. 32 ülkenin katılmasıyla düzenlenecek olan bu dünya kupasında katılan kadar katılmayan da önemli futbol ülkeleri var.

Özellikle de Avrupa kıtasındaki elemelerde İtalya ve Hollanda takımlarının başarısız sonuçlar alması ülke genelinde büyük bir yankı uyandırdı. Buna ek olarak milli takımımız da grup müsabakalarında istikrarsız bir görüntü çizdi ve 3 turnuva ardından 4.süne de katılamadı.

Amerika Birleşik Devletlerinin turnuvaya katılamaması da ülkeyi üzdü. Kendi kıtasının önemli ülkelerinin başında gelen ve elemelerde ilk sıralarda dünya kupası vizesi alması beklenen ülke bekleneni gerçekleştiremedi.

Afrika kıtasında ise Fildişi Sahilleri Gana ve Kamerun başarısız şekilde aldıkları sonuçlar nedeniyle dünya kupası biletini alamadılar.

Dünya kupasına katılamayan takımlar şimdiden gelecek jenerasyonlarla yeni bir dönem planlıyor. Bu sayede bir sonraki turnuvalara iddialı şekilde girmeyi hedefliyorlar.

Favori Ülkelerin 2018 Dünya Kupasında Olmaması

Katılsa 2018 dünya kupası için favoriler arasında gösterilecek İtalya ve Hollanda ülkeleri var. Futbol ülkesi olan bu iki milli takım da grup maçlarındaki istikrarsız performansları nedeniyle turnuvaya katılamadı.

  • Hollanda; Milli takımımız ile aynı grupta yer alan Hollanda yeni jenerasyonundan istediği verimi bir türlü alamadı. Bundan dolayı grubu 3. Bitirdi ve turnuvaya eleme aşamasında veda etti.
  • İtalya; İspanya ile aynı grupta yer alan İtalya grubunu 2. Sırada tamamladı. Ancak İsveç ile oynanan baraj müsabakalarında rakibine karşı üstünlük kuramayarak elendi.

Her iki ülke takımının da yeni bir jenerasyonlar 2022 Dünya kupası için hazırlık yaptığı biliniyor.