Löw Dünyanın En Çok Dünya Kupası Kazanan Teknik Adamı Olabilecek mi

2014 Dünya Kupası şampiyonu apoleti ile Rusya’ya gelen Almanya, 2018 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğu içinde en güçlü favoriler arasında yerini almaktadır. Dünya Şampiyonu takımın, Dünya Şampiyonu teknik direktörü olan Joachim Löw için FIFA Dünya Kupası 2018 tarihe geçmek için önemli bir fırsat. Zira FIFA Dünya Kupası’nı iki kez kaldırmış tarihte sadece bir teknik adam ve şu an bu rekoru egale etmek için bütün koşullar hazır.

İtalyan teknik adam Vittorio Pozzo 1934 Dünya Kupası ve 1938 Dünya Kupası’nı kazanarak, FIFA Dünya Kupaları tarihinin en fazla kazanan teknik adamı unvanını koruyor. Henüz İtalyan teknik adamın rekoruna ortak olan herhangi bir teknik direktör çıkmadı. Ancak Almanya teknik direktörü Löw, 2018 FIFA Dünya Kupası’nı kaldırarak bu rekora ortak olabilir ve tarihe geçebilir.

90’lı yıllarda Fenerbahçe’yi çalıştıran Brezilyalı teknik adam Parreira ise FIFA Dünya Kupalarına teknik direktör en fazla katılan teknik adam unvanını taşıyor. 6 kez FIFA Dünya Kupası turnuvalarında teknik adamlık yapan Parreira; 1982, 1990, 1994, 1998, 2006 ve 2010 Dünya Kupası’nda teknik adam olarak görev aldı. Parreira’nın tek dünya kupası şampiyonluğu ise Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen 1994 Dünya Kupası’da gelmişti.

Parreira ve Milutinovic FIFA Dünya Kupalarına 5 Farklı Ülkeyle Katıldı

FIFA Dünya Kupaları tarihinin en çok farklı ülke milli takımı katılım gösteren teknik direktörleri Parreira ie Bora Milutinovic olarak tarihe geçti. Her iki teknik adam 5 farklı ülkenin milli takımı ile FIFA Dünya Kupaları’na katılım göstermişti.

Perreira’nın FIFA Dünya Kupaları’na katıldığı milli takımlar: Kuveyt, Birleşik Arap Emitlikleri, Brezilya (iki kez), Suudi Arabistan ve Güney Afrika

Milutinovic’nın FIFA Dünya Kupaları’na katıldığı milli takımlar: Meksika, Kosta Rika, ABD, Nijerya ve Çin

2018 Dünya Kupası Maç Özetleri

2018 Dünya Kupası maç özetleri ve 2018 Dünya Kupası fikstürü internet sitemizde yer almaktadır. TRT, TRT4K ve TRT Spor 2018 Dünya Kupası’nı yayınlayacak. Türkiye’de ilk defa bir turnuvada, birden fazla maç 4K teknolojisi ile yayınlanacak. Ancak belirtilmelidir ki bazı maçları ise TRT grubu bant yayını ile futbol severlerin karşısına sunacak. Bu nedenle bu tür maçların takibini canlı bahis sitelerinin canlı maç izleme platformlarından yapabilirsiniz.