Güney Kore’den Sıra Dışı Taktik

Güney Kore milli takımı FIFA Dünya Kupaları tarihinde görülmeyen bir taktiğe imza attı ve bütün dünyanın gündemine oturdu. İsveç milli takımı teknik direktörü Janne Andersson’un, Güney Kore milli takımının basına kapalı antrenmanına sızması ve taktik maçlarını izlemesi Güney Kore tarafında rahatsızlık yarattı. Güney Kore milli takımı ise futbolcularının antrenman boyunca farklı numaralar giymesini sağlayarak, Janne Andersson’un kafasını karıştırmaya çalıştı.

Shin Tae-Young: Avrupalılar Asyalıları Ayırt Etmekte Başarılı Değil

Konuyla ilgili basına açıklama yapan Güney Kore milli takımı teknik direktörü Shin Tae-Young, “her teknik direktör karşı takımın antrenmanlarını izlemek ve taktiğini bilmek ister. Bu nedenle İsveç milli takımı teknik direktöründen şikayetçi değilim. Futbolun içinde bu tür durumlar olabiliyor. Bizde Janne Andersson’un kafasını karıştırmak için farklı forma numaraları giydirdik. Biliyoruz ki Avrupalılar Asyalıları ayırt etmekte zorlanıyor. Janne bizi izlerken büyük ihtimalle futbolcuları karıştırdı” ifadelerini kullandı.

Shin Tae-Young böyle durumların futbolun içinde var olduğunu ve hoş görülmesi gerektiğini bildirdi. Eleştirilen meslektaşına sahip çıkan Shin Tae-Young, “İsveç teknik direktörünün bizimle alakalı bu kadar bilgi toplamaya çalışması oldukça doğal. Bir teknik adam ne kadar rakibi hakkında bilgiye sahipse, o kadar fazla kazanma ihtimali vardır. Bu nedenle yapmaya çalıştığı şey aslında sadece kazanmak. Bunda herhangi bir sorun yok, oldukça doğal olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. İsveç – Güney Kore ise 18 Haziran pazartesi günü karşı karşıya gelecek.

2018 Dünya Kupası Maç Özetleri İzle

2018 Dünya Kupası maç özetlerinin tamamı internet sitemizde yer almaktadır ve bütün maçlarda yer alacaktır. Örneğin F grubundaki İsveç – Güney Kore maçı biter bitmez 2018 Dünya Kupası maç özetleri kısmında maçın geniş özetini, anlatımlarıyla beraber bulabilirsiniz. Üstelik yüksek kalitede, donmadan 2018 Dünya Kupası maç özetleri sizlere sunulur.
14 Haziran’da başlayan Dünya Kupası 2018 maçları 15 Temmuz Pazar günü Luzhniki Stadı’nda oynanacak olan finalle bitecek. Toplamda 64 karşılaşmanın oynanacağı Dünya Kupası 2018 turnuvasında oldukça sürpriz karşılaşmalar oynanmaktadır. Almanya, Brezilya, Fransa, İngiltere, İspanya, Portekiz, Arjantin gibi 2018 Dünya Kupası favorileri arasında yer alan bütün takımlar, taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı ve neredeyse bütün favori takımlar ilk maçlar itibariyle puan kaybetti.