2018 Dünya Kupası maçlarını nereden takip edebiliriz? Sorusu son zamanlarda futbol severler tarafından oldukça soruluyor. Dünyada yer alan birçok futbol sever maçları yerinde takip edebilmek için şimdiden harekete geçti. Ancak maçları izlemeye Rusya’ya gidemeyecek lan bir çoğunluk söz konusu.

Kupa Heyecanı Rusya’da

2018 Dünya Kupası maçlarını yerinde takip etmek isteyen futbol tutkunlarının ise şimdiden harekete geçmesi gerekiyor. Çünkü Dünya Kupası biletleri satışa çıkıyor. Maç heyecanını yerinde yaşamak isteyen ve maçları canlı canlı izlemek isteyen taraftarlar bilet baş vurusu yapabiliyor.

Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası 2018 maç biletleri satışa çıktı. FIFA’dan gelen açıklamalar doğrultusunda geçtiğimiz Çarşamba’dan bu yana bilet başvuruları yapılabiliyor.

Şu ana kadar 8 takımın (Rusya, Belçika, Meksika, Brezilya, Japonya, İran, Suudi Arabistan ve Güney Kore) katılmayı garantilediği Dünya Kupası’nda maç bileti fiyatlarının da değişiklik gösterdiği biliniyor. Şampiyona maç bileti fiyatlarının 360 lira ile 3 bin 790 lira arasında değişen fiyatlar mevcut. Rusya vatandaşlarının ise ev sahibi oldukları için biletlere 77 liradan başlayan ücretler ile ulaşabilecek.

Ancak maç biletlerini satın almak isteyen futbol severler için iki farklı zaman bulunuyor. 12 Ekim’de son bulan süreç ile ilk dönem baş vurularını yapmak mümkün. Bunun için izlenilmesi gereken yol ise FIFA’nın internete sitesine girerek istenilen formların doldurulması. 2018 Dünya Kupası maçlarını nereden takip edebiliriz? Formu dolduran futbol severlerin arasında kura yapılacak ve bu kura sonuçları da 16 Kasım ‘da açıklanacak. Bilet satışlarının ilk dönem için kesinleşmesi de 16 ila 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bilet satışlarının ikinci dönemi ise 5 Aralık tarihinde geçekleşecek bir süreç ile başlayacak aynı şekilde yine bilet edinmek isteyen futbol severler FIFA sayfasından baş vurularda bulunacak. Ardında da düzenlenen kura ile bilet satışları yapılacak. Fakat isteyen taraftarlar da “son dakika” satışlarına katılarak 18 Nisan ila 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında da bilet temin edebilecek.

Dünya Kupası 2018’i gidip yerinde izlemek isteyen taraftarların bu şekilde bir yol alması bekleniyor. Bazı taraftarlar şimdiden bilet satın almak için FIFA’ya baş vuruda bulunuyor. Ancak bazı taraftarlar da ilerleyen tarihleri bekliyor. 2018 yazı ise şimdiden çok konuşuluyor ve dört gözle bekleniyor.

Rusya’ya Gidemeyenler İçin

Dünya Kupası heyecanı daha şimdiden herkesi etkisi altına almayı başardı. Maçları yerinde izleyemeyecek olan taraftar da daha şimdiden maçlar nerde izleyebileceklerini tartışıyor.

Konu ile alakalı ilgili makamlardan bir açıklama gelmese de 2018 FIFA Dünya Kupası maçlarının Türkiye’de nasıl izleneceği az çok tahmin ediliyor. Dünya Kupası maçlarını nereden takip edebiliriz? Türkiye’deki futbol severler Dünya Kupası maçlarını her zaman olduğu gibi büyük bir ihtimal ile TRT’den takip edebilecek.